Wpływ węglowodanów na dietę

węglowodany01 300x288 Wpływ węglowodanów na dietęCukry to dla człowieka najważniejsze źródło energii, pełnią przy tym wiele funkcji fizjologicznych niezwykle istotnych dla naszego organizmu. Wpływ węglowodanów na dietę i organizm jest znaczący.

Co zawdzięczamy tym związkom? Przede wszystkim należy do nich regulacja metabolizmu. Jaki jest inny pływ węglowodanów na dietę? Otóż cukry mają dobry wpływ na florę bakteryjną, a także na nabłonek jelit, co powoduje regulację poziomu głodu. Cukry są potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Ale powinniśmy pilnować, aby ich spożycie nie było zbyt duże. Ponieważ konsekwencje nadmiernego spożycia węglowodanów są dla naszego organizmu bardzo złe. Należą do nich otyłość, a także cukrzyca, które powodować mogą kolejne, często dość poważne schorzenia.

Gdzie możemy znaleźć węglowodany? Warto wiedzieć, że w miarę dostępnym i dość popularnym źródłem węglowodanów są ziarna zboża, ryż, kukurydza, a także nasiona roślin strączkowych, takich jak groch, bób, fasola, soja, czy też soczewica. Niezwykle dużo węglowodanów znajdziemy w tak zwanych roślinach okopowych, czyli w ziemniakach, a także burakach cukrowych.

Podobne:

 • September 5, 2012 — Dieta dla sportowca
  Spośród wielu diet dostępnych na rynku należy wybrać tę najbardziej pasującą do trybu naszego życia. Jeśli jesteśmy bardzo aktywni ruchowo odpowiednim rozwiązaniem będzie dla nas dieta dla sportowca, która charakteryzuje się tym, że przede wszystkim …
 • June 9, 2012 — Woda zdrowa czy też nie?
  Zdrowy tryb życia to bez wątpienia coś, o co musi zadbać każdy z nas. Przestrzeganie kilku prostych elementów jest związane nie tylko ze zdrowiem fizycznym, ale również psychicznym.

  Jednym z aspektów zdrowia jest na pewno spożywanie odpowiedniej …

 • March 9, 2012 — Zdrowe odchudzanie
  Lekarz radzi: zanim podejmiemy decyzję o odchudzaniu, upewnijmy się czy naprawdę musimy to robić. Zrzucanie kilogramów jest modne, ale nie zawsze zdrowe. Przychodnie lekarskie coraz częściej przyjmują pacjentki, które uległy ogólnemu osłabieniu lub r…

Comments are closed.